Fotowoltaika dla firmy, biznesu

Korzyści płynące z wytwarzania energii elektrycznej całkowicie za darmo doceniają przedsiębiorcy z coraz większego spektrum branż, co nie może dziwić przy nieustannie rosnących cenach prądu. Fotowoltaika dla firmy umożliwia bowiem znaczne zredukowanie kosztów związanych z zasilaniem maszyn produkcyjnych, biurowego sprzętu IT czy klimatyzacji w biurze, oświetlenia w przedsiębiorstwach przetwórczych, a nawet podajników pasz w gospodarstwach rolnych.

 

Możliwości zastosowania paneli słonecznych są naprawdę ogromne, a inwestycja wcale nie musi wiązać się z mocnym obciążeniem budżetu – wydatki poniesione przy zakupie modułów można odliczyć od podatku, istnieje również wiele programów promujących odnawialne źródła energii, dzięki którym przedsiębiorcy mogą liczyć na atrakcyjne dofinansowania ze strony państwa.

Moduły fotowoltaiczne dla firm – możliwość zapewnienia sobie niezależności energetycznej

Na początku 2021 r. do długiego rachunku kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dołączyła następna opłata tzw. mocowa. To między innymi z uwagi na jej wprowadzenie, instalacje fotowoltaiczne dla firm zdobyły tak dużą popularność – pozwalają bowiem w dużym stopniu uniezależnić się od zdobywających kolejne szczyty cen energii elektrycznej.

Jeżeli tylko dysponują Państwo odpowiednio dużą powierzchnią do zagospodarowania, będziemy w stanie zaprojektować sprawnie działający system umożliwiający obniżenie rachunków o nawet 60%. Pozwoli to zwiększyć konkurencyjność Państwa przedsiębiorstwa względem konkurencji i uchronić się przed przyszłymi podwyżkami cen prądu, a te wystąpią praktycznie na pewno, o czym świadczy stale rosnąca inflacja.

Nie tylko niższe koszty – fotowoltaika dla firm to też skuteczny sposób na przerwy w dostawie prądu!

Choć to właśnie możliwość optymalizacji kosztów działalności jest główną motywacją inwestorów, koniecznie trzeba wspomnieć również o innych zaletach firmowej instalacji fotowoltaicznej. Mowa tu oczywiście o wykluczeniu przestojów w działaniu np. urządzeń techniki sprężonego powietrza, agregatów chłodniczych czy serwerów, co mogłoby się potencjalnie przyczynić do powstania monstrualnych rozmiarów strat finansowych. Zaprojektowana przez nas instalacja fotowoltaiczna w Państwa firmie wyprodukuje odpowiednią ilość prądu do zapewnienia zastępczego zasilania przez nawet kilkanaście godzin. Wystarczy zintegrować ją z pojemnym magazynem energii, a zapewnimy sobie spokojny sen w razie wszelkich awarii!

Firmowa instalacja fotowoltaiczna dostosowana do konkretnych potrzeb Państwa biznesu

Specjaliści z Sunlight dokładnie przeanalizują zapotrzebowanie energetyczne Państwa przedsiębiorstwa i zaproponują najbardziej efektywne rozwiązanie pod względem ilości dostępnego miejsca na montaż modułów. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie instalacji, która będzie zapewniać optymalne korzyści finansowe, czyli zaspokoi możliwie jak największy procent zapotrzebowania na energię, a jednocześnie nie będzie generować zbyt dużych nadwyżek, ponieważ można je odzyskiwać tylko przez 12 miesięcy od oddania do sieci.

Projektując instalację solarną, przyjrzymy się też czynnikom mogącym mieć negatywny wpływ na żywotność poszczególnych modułów lub ograniczających ilość produkowanego prądu. Pozwoli nam to w miarę możliwości wyeliminować zacienienie oraz zabezpieczyć instalację fotowoltaiczną w firmie przed przeciążeniami i skutkami zwarć.

Dotacje do fotowoltaiki dla firm

Jak już wspomnieliśmy, koszty realizacji wysokiej klasy instalacji PV wcale nie muszą przekraczać możliwości finansowych Państwa przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oferujący program “Energia Plus”. W ramach tego programu można uzyskać dotację w kwocie nawet 50 000 zł oraz nisko oprocentowane pożyczki na zakup i montaż modułów.

To oczywiście nie wszystkie możliwości pozyskania dofinansowania – warto zapoznać się ponadto choćby z warunkami programu “Bocian”, ofertą Regionalnych Programów Operacyjnych lub skontaktować się bezpośrednio z nami – na pewno będziemy w stanie zapewnić Państwo profesjonalne doradztwo w zakresie rozwiązań fotowoltaicznych dla firm!

Adres:
Sunlight Distribution Sp.z o.o.
ul. Krakowiaków 48, 02-255 Warszawa
The Park Warsaw

Telefon: +48 505 131 890

E-mail: fotowoltaika@sunlight.pl

Obowiązek informacyjny