Fotowoltaika dla domu

Zgodnie z najnowszymi warunkami technicznymi dla budynków mieszkalnych, konieczne jest radykalne zmniejszenie zapotrzebowania na energię ze źródeł nieodnawialnych. Jednak nie tylko z tego powodu fotowoltaika dla domu zyskuje w ostatnich latach ogromna popularność wśród inwestorów, ma również wiele innych zalet – pozwala zdecydowanie zmniejszyć rachunki za prąd i uniezależnić się w dużej mierze od jego stale rosnących cen. Przestawienie się na energię słoneczną jest ponadto bardzo pozytywnym zjawiskiem w kontekście ochrony środowiska naturalnego, więc nie ma co zwlekać z inwestycją, zwłaszcza że istnieją naprawdę szerokie możliwości pozyskania dofinansowania.

 

Instalacja fotowoltaiczna w Twoim domu – postaw na zaawansowane technologicznie rozwiązania od Sunlight!

Usługi naszego renomowanego przedsiębiorstwa, które w branży funkcjonuje już od ponad 20 lat, są niezwykle kompleksowe. Specjalizujemy się nie tylko w realizacji domowych instalacji fotowoltaicznych pod klucz, lecz również zapewniamy pełną obsługę przed oraz posprzedażową, a także pomagamy w uzyskaniu dofinansowania i załatwieniu formalności związanych z podłączeniem instalacji do sieci.

Zakres naszych świadczeń obejmuje też wykonanie profesjonalnych odbiorów technicznych, dajemy ponadto naszym Klientom możliwość wydłużenia gwarancji na prawidłowe działanie całej zainstalowanej fotowoltaiki dla domu. Oczywiście na każdym etapie realizacji usług gwarantujemy kompetentne doradztwo – dzięki temu zyskasz pewność, że zielona energia będzie wytwarzana w optymalny sposób pod względem wydajności.

Z czego się składa i jak właściwie działa domowa fotowoltaika?

Podstawowymi elementami instalacji są oczywiście moduły, czyli połączone ze sobą ogniwa PV, inwerter przekształcający wyprodukowany przez nas prąd o napięciu stałym na energię elektryczną nadającą się do zasilania urządzeń, konstrukcja nośna, elementy zabezpieczające przed przeciążeniem i przepięciem, akumulator służący do gromadzenia wytworzonej energii, całe niezbędne okablowanie oraz licznik dwukierunkowy.

Schemat działania instalacji fotowoltaicznej wykonanej na potrzeby gospodarstwa domowego nie jest specjalnie skomplikowany. Najpierw energia słoneczna przekształcana jest przez ogniwa w prąd stały. Następnym krokiem jest przekazanie prądu stałego do inwertera, który można określić jako serce całego systemu – to właśnie to urządzenie odpowiedzialne jest za zarządzanie pracą instalacji. W inwerterze, zwanym również falownikiem, prąd stały przekształcany jest na zmienny. Jako że instalacja podłączona jest do sieci energetycznej operatora, cała niewykorzystana energia trafia właśnie do niej, nic się tutaj jednak nie marnuje, bo później, np. zimą, gdy promieniowanie słoneczne nie będzie w stanie zaspokoić naszych potrzeb, prąd zostanie nam oddany z powrotem.

Fachowy montaż instalacji fotowoltaicznej dla domu przez naszych specjalistów – gwarancja bezawaryjnej pracy przez wiele lat

Dzięki doświadczeniu zabranemu na przestrzeni wielu lat działalności, będziemy w stanie optymalnie dobrać rozwiązania fotowoltaiczne dla Twojego domu i zamontować wszystkie niezbędne urządzenia na dachu lub gruncie w taki sposób, aby możliwe było uzyskanie jak największej ilości energii słonecznej. Przy użyciu nowoczesnego sprzętu określimy odpowiedni kąt nachylenia całej konstrukcji i zamontujemy wytrzymałe elementy nośne, dzięki którym Twoja domowa instalacja fotowoltaiczna będzie maksymalnie odporna na uszkodzenia mechaniczne i zachowa wysoką żywotność przez długie lata.

Budowa wydajnej instalacji PV wcale nie musi być droga! Poznaj dostępne możliwości uzyskania atrakcyjnego dofinansowania

Dzięki takim programom, jak choćby “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, tzw. “dotacja warszawska” czy możliwość odliczenia kosztów zakupu urządzeń i ich montażu od podatku dochodowego, zielona energia popłynie do Ciebie szerokim strumieniem bez zbędnego nadwerężania możliwości finansowych! Instalacje PV to korzyść dla całego społeczeństwa, więc możesz liczyć na wsparcie od licznych instytucji państwowych. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Skontaktuj się ze specjalistami z naszej firmy, pomożemy Ci załatwić wszelkie formalności i zajmiemy się realizacją fotowoltaiki dla Twojego domu w województwie Mazowieckim od A do Z!

Adres:
Sunlight Distribution Sp.z o.o.
ul. Krakowiaków 48, 02-255 Warszawa
The Park Warsaw

Telefon: +48 505 131 890

E-mail: fotowoltaika@sunlight.pl

Obowiązek informacyjny